Pars Krisztián harmadik a Világdöntőn

Papp Krisztina tizedik 3000 méteren - Eredmények

Pars Krisztián OB 09 / fotó: Doba István

A jól küzdő Pars Krisztián negyedik dobásával megszerezte a Világdöntő kalapácsvető számában a harmadik helyet.

A második sorozattól vezető / 79,80 m  olimpiai- és világbajnok Primoz Kozmus győzelmét csak a jó napot kifogó lett Igors Sokolovs veszélyeztette / 79,32 m.  Pars Krisztián a négy dobásból álló versenyen sorozatonként változó helyen állt, de  kiváló utolsó dobásával / 77,49 m biztosította harmadik helyezését, megelőzve többek között Aleksey Zagornyi-t / 77,26 és Szimon Ziólkowski-t is/ 76,96 m

Pars Krisztián:”- A negyedik dobásra muszáj volt összeszedni magam, 78 méterre mindig képes vagyok. A mai lassú mozgásomból nem tudtam felgyorsítani, ez az erő hiánya miatt lehetett. Sajnos már elfáradtam, Szombathelyen ment el az utolsó erőtartalékom. Próbáltam mindent megtenni, de ma ennyire futotta. Azért utolsóra megpróbáltam egy jó mozgást összehozni és jobban kidobni. A mezőnyből igazán Sokolovs volt a meglepetés, a VB óta nem indult sehol. A többiek hozták magukat. Ez az év nehéz volt, most úgy érzem, teljesen lemerültem. Természetesen örülök, hogy dobogós helyen végeztem a Világdöntőn.”

Papp Krisztina Bergen 09/ fotó: Igaz Bálint

A taktikusan futó Papp Krisztina a végig erős iramot diktáló 3000 méteres mezőnyben 8:58,47 perces idővel a tizedik helyen ért célba. A győzelmet a világ idei legjobbját futó Meseret Defar szerezte meg/ 8:30,15 .

Papp Krisztina: „-  A lelkemet hagytam ma ott a pályán. A körülményekhez képest értékelem a futásom, mert sajnos hatalmas tortúra előzte meg. A mezőny elkezdte keményen, az én 1000 méterem volt 2:55 p. Visszafogtam az elejét, de a végén a frissesség hiányzott. Amikor rajthoz álltunk, már 36 órája nem aludtam. Balszerencsés volt minden előtte. Lekéstem a repülőt, hajnali kettőkor értem Szalonikibe, a szobatársnőm elfoglalta az egész szobát, a földön kellett volna aludnom, nem tudtam és utána egy zajos másik szobában sem. Sajnos így alakult a WAF döntőm. Nagyon bánt ez az egész. Én szerettem volna nyolcban lenni. Igyekeztem végig, a hajrában majdnem megfogtam a kilencediket is.”