Átalakul a Gyémánt Liga lebonyolítása

Változik a díjazás. újra hat kísérlet – így látják az Év atlétái

Az IAAF közleményében többek között olvasható, hogy a horizontális ugrások és a dobások esetében 2017-ben újra hat kísérlet lesz minden induló számára. Az elmúlt időszakban a három kísérlet utáni első négy atléta kapott további három lehetőséget a versenyeken.

 „- Személy szerint nagyon örülök, hogy visszatérünk a hat lökéses versenyhez – fűzte e hírhez az idei súlylökő sorozat összetett ezüstérmese, Márton Anita. - Nem szerettem az előző rendszert több szempontból. Először is én olyan típusú versenyző vagyok, aki sorozatról sorozatra javít, általában mindig az utolsó kísérletre a legnagyobbat.

Másodszor pedig rossz érzés volt, hogy akár több ezer kilométert utaztunk négy darab lökésért. A versenyeink 30 perc alatt lementek és semmivel sem mutattak belőle többet a TV-ben, csak az első három versenyző legjobb lökését, tehát összesen három lökést. Ezzel az erővel a futókat is kiállíthatták volna a táv kétharmadán, amire volt is példa a Csapat EB-k történetében.

Szerintem sokkal izgalmasabb lesz jövőre a verseny, hiszen akár az utolsó kísérletben is nagyot változhat a sorrend. Személy szerint a 2017-es sorozatban szeretném megtartani összetett dobogós helyezésemet és minél több állomáson szeretnék fent állni a dobogón”- tekintett már előre is az idén szabadtéren olimpiai- és EB dobogós, Év atlétanője címmel elismert versenyző.

  Átalakul a díjazás is: a következő évben a sorozat két döntőjében osztják majd fel a 3,2 millió dolláros pénzdíjat. Az idény első 12 állomásán szereplésük alapján pontokat gyűjtenek a versenyzők, és a legjobbak jutnak be a két fináléba, azaz vehetnek részt az utolsó két versenyen, melyeken 16-16 számot bonyolítanak le.

A prémiumot a döntők résztvevői kapják majd: az első helyezett 50 ezer, a második 20 ezer, a harmadik 10 ezer, a negyedik 6 ezer, az ötödik 5 ezer, a hatodik 4 ezer, a hetedik 3 ezer, a nyolcadik pedig 2 ezer dollárral gazdagodik, vagyis számonként 100 ezret osztanak szét. (Az eddigi rendszer szerint az egyes versenyeken szerzett pontok összesítésével alakult ki a végeredmény, és a győztesnek nem kellett feltétlenül megnyerniük a döntőt.)

„- Bízom benne és természetesen dolgozom azért, hogy a 2017-es szezonban is minél több Gyémánt Liga állomáson vehessek részt, amely nem véletlenül a legkiemelkedőbb egynapos eseménye az atlétikai versenyeknek – beszélt a sorozatról Baji Balázs, az Év legjobb férfi atlétája. -  Idén az első Gyémánt Liga versenyemet rögtön az amszterdami Európa bajnokság után, Monacóban futhattam, nagyon nagy élmény volt.

Gyakorlatilag egy világbajnoki döntőt megközelítő, néha talán meg is haladó mezőnyök állnak rajthoz. Felszabadultan lehet versenyezni és hasznos ingerekkel gazdagodhat a versenyző, de természetesen az előzetes tervek, illetve a szezon kialakítása során nem elsődleges cél bekerülni ezekre a versenyekre, mivel az idényt és a formát szépen fel kell építeni, amely nem biztos, hogy a legerősebb mezőnyben tud a legjobban kibontakozni.” 

A 2017-es program:

május 5., Doha  -  május 13., Sanghaj  -  május 27., Eugene
június 8., Róma  - június 15., Oslo  -  június 18., Stockholm  -  július 1., Párizs
július 6., Lausanne  -  július 9., London  -  július 16., Rabat  -  július 21., Monaco
augusztus 20., Birmingham  –  aug. 24., Zürich, Döntő   – szept. 1., Brüsszel - Döntő (iaaf.org)

 

Back to Top
 
 

Közösségi oldalaink:




© 2024 Magyar Atlétikai Szövetség.
Minden jog fenntartva.