VASAS-Humansoft sikerek a maraton bajnokságon

Tóth Tamás és Szederkényi-Takács Andrea az egyéni bajnok - Fotók

OB Maraton 2009Hetven távfutó indult a 24. Spar Budapest Nemzetközi Maraton és Futófesztivál keretében megrendezett 2009. évi Országos Maratonfutó bajnokságon. A főváros legszebb részein vezetett, a sok építkezés miatt a belváros szűk utcáit is „felkereső” útvonal végén a magyar bajnoki címet Tóth Tamás/ Micro SC és Szederkényi-Takács Andrea/ Vasas-Humansoft szerezte meg. Mindkét csapatbajnokságot a Vasas atlétái nyerték.

Jenkei András, a három bajnokságot nyert szakosztály igazgatója, edzője: „-A nőknél számomra nem volt meglepetés Szederkényi-Takács Andrea győzelme. Edzései és félmaraton teljesítményei alapján vártam, hogy jól fog futni.

Öt kilométerig próbáltak vele menni, de utána fokozatosan növelte az előnyét. A női csapatunk erős volt, jól futottak mindhárman. A férfiak versenyében Rezessy Gergő kissé eltaktikázta a versenyt. Nagyon erősen kezdett, a szembe szeles részeken ez megbosszulta magát.

maraton_férfi_élboly_Tóth_Tamás_Szabó_Gábor 2009

A csapatgyőzelmet hozták a fiúk. Első helyük öröm volt, de az eredmények színvonala – az egész mezőnyé – bizony hagy kívánni valókat. Rejtély, hogy miért futnak ilyen eredményeket a férfiak. A szakosztály itthoni eredményessége szerencsére mindig hoz hozzánk újabb futni vágyókat. Tudják, hogy nálunk jó a hangulat és élénk távfutó élet zajlik. Sokan vagyunk, például a férfiak első helye mellett a második csapatunk negyedik lett.”

Szederkényi-Takács Andrea a célban 2009 OB maraton

Eredmények/ férfiak: 1. Tóth Tamás Micro SC  2:26:17 / edzője: Serfőző Sándor2. Szabó Gábor TFSE  2:30:033. Juhász András MISI SC 2:30:25

Tóth tamás a célban 09 OB maraton

Csapat:1. Vasas Humansoft  7;34:21/ Rezessy Gergely, Szabó Imre, Kustos Szabolcs/2. Micro SC  8;10:543. MISI SC  8;13:51

maraton_microsc_vasas_misi 2009

Nők/ 1. Szederkényi-Takács Andrea Vasas Humansoft  2;44:32 / edzője: Szederkényi Máté2. Földingné Nagy Judit  Győri Dózsa  2;46:513. Bátai Réka PFK   2;51:34

maraton_foldingne_takacs_szederkenyi_batai 2009

Csapat:1. Vasas Humansoft   9;13:08/ Szederkényi-Takács Andrea, dr. Pettko-Szandtner Judit, Garai Valéria2. Honvéd SE  9;59:153. Margitszigeti AC 10;19:22