Rangos versenyek itthon is

Paulinyi Jenő36. Paulinyi emlékverseny - II. ARAK Kupa /  IDŐRENDEK - NEVEZÉS

Július nemcsak a külföldi nagy versenyek hónapja, hanem idehaza is színvonalas versenylehetőségek állnak az atléták rendelekzésére. Szombaton, július 18.-án az atléta család Paulinyi Jenőre emlékezik, az immáron 36. alkalommal megrendezésre kerülő utánpótlás emlékversenyen. Az 1972-ben, autóbalesetben elhunyt kiváló pedagógus és mesterdező tanárként és edzőként magas szintű munkát végzett.

Paulinyi Jenő a budapesti Petőfi gimnáziumban élénk sportéletet teremtett, több sportág későbbi világnagysága nevelkedett keze alatt. Az atlétikai szakosztályokban végzett edzői tevékenységei közül kiemelkednek a Vasas SC-ben elért eredményei.

Az idei versenyen is megemlékezik a sportág Főző Jánosról, a KSI volt edzőjéről, vezetőjéről; Klics Ferencről, az ötvenes évek klasszis diszkoszvetőjéről, a Vasas SC edzőjéről, vezetőjéről és Bánhidi Bélaról, a volt válogatott sprinterről, a kiváló edzőről.

Paulinyi Jenő emlékverseny - időrend

Vasárnap második alkalommal kerül megrendezésre Székesfehérváron az ARAK Kupa. A verseny jó körülmények és jó rendezés mellett ad lehetőséget az Országos bajnokságra való felkészüléshez és a világbajnoki szintek eléréséhez. Figyelembe véve a beérkezett kéréseket, a program néháhy versenyszámmal bővült  (női 100 méteres gátfutás, a 4x100 méteres váltófutás, férfi 200 méteres síkfutás) és a versenyzési lehetőség segítése érdekében a rendezők a helyszínen is elfogadnak nevezéseket (nevezés, módosítás: arak@arakatletika.hu) . Az ARAK Kupa  nemzetközi jellegét erősíti, hogy az előnevezésekben már jelentkeztek cseh és szlovák atléták. A szervezők a legjobb eredményeket pénzdíjjal elismerve várják az ország élvonalát a már sok rangos viadalnak helyt adott Sóstói úti pályára.