Parádés érem és kiváló helyezés az utolsó napon

Befejeződött a 20. Junior Európa bajnokság - Fényképek a helyszínről

Hudi Ákos EB ezüst 2009Újvidéken a vasárnap is bő programot tartogatott számunkra a junior EB versenyein. Kalapácsvetésben már az első sorozat elosztotta a dobogós helyeket. A világcsúcstartó spanyol Javier Cienfuegos egy hálóba landoló dobással rögtön „befékezte” magát, ellenben Hudi Ákos (79,14 ecs) és a későbbi győztes Andry Martinyuk (79,54 ebcs) kiválóan dobott. Hudi és Martinyuk megtartotta eredményét, a spanyol fiatal pedig harmadikként végzett (79,12). Zentai Tibor első éves junior tanítványának ezüstérme újabb szép sikerrel gyarapította a magyar kalapácsvetés parádés eredmény listáját.

Hudi Ákos:” -  Nem nyomott az esélyesség terhe. Nagyon sokat edzettem ezért az eredményért, sokszor esőben, rossz időben.Az első dobás már egyéni csúcs lett. Nagyon csodálkoztam, mert 76-77 méterre gondoltam. Kellemes csalódásra 79,14 lett. Utána próbáltam még összeszedni magam, végül is az átlag nagyon jó volt. Az ellenfeleket ismertem, itt dobott a spanyol világcsúcstartó is. Szeretnék kijutni a jövő évi felnőtt EB-re.”

Hudi Ákos Novi Sad 09

A döntő másik magyar résztvevője, a szombathelyi Szabó Dániel is nagyon jó első dobással (73,61 m) kezdett. Németh László versenyzője ezzel a rangos hetedik helyet szerezte meg.

Szabó Dániel:”-  Tegnap rögtön nagyot akartam dobni, az első két dobásomat elrontottam, végül csak harmadikra kerültem a döntőbe. A mai nap elsőre remekült sikerült a 73,61-es dobással. 75 m felett szerettem volna elérni, mint elutazás előtt otthon. Hajtottam-hajtottam,  igazából nem volt rossz, stabil is volt.  Örülök, de azért két hely bennem maradt.”

Szabó Dániel EB 7. Újvidék

Az edzők tanítványaikról:Németh LászlóZentai TiborZentai Tibor:” - Az  egész hetes mozgás alapján bíztunk abban, hogy az Ákos jól fog szerepelni. Kemény volt a mezőny, itt a ranglista kilencedik is 75 méter feletti eredménnyel rendelkezett, Sikerült elsőre technikailag megvalósítani azt, amit elterveztünk. Ebből kikerekedett az egyéni csúcs, de szerintem ettől egy kicsit el is fáradt.”

Németh László :”-  Jenny döntője izgalmas volt,  kicsit megijedtünk, mert a lehetőség béníthatta és emiatt az eleje kicsit izgalmasan alakult. A hatodik dobással megmutatta, hogy tud összpontosítani. Szabó Dani tegnap bizonytalan volt, ma jól kezdett, de maradt benne. Ákoshoz hasonlóan még Ő is junior jövőre, a mostani tapasztalatokat hasznosíthatja.”

Mint minden nagy versenyen, most is a férfi 4x400 méteres váltó volt a záró szám, az izgalmak izgalma. A magyar válogatott biztosan jutott döntőbe és ott kiválóan küzdve, az esélyeknek megfelelően futott és végül Európa negyedik csapataként fejezte be a versenyt. A négy nap során jól teljesítő futóink hozták magukat – „nem ijedtek meg az árnyékuktól”- és a szakemberek számára körvonalazódik a következő évekre is egy eredményes váltó. Ennek esélyét tovább javítja, hogy a most zárult utánpótlás világverseny „dömpingből” sérülés miatt hiányzó Deák Nagy Marcellel a csapat még erősebb lehet.

4x4 Lukács, Koroknai, Kovács Z, Kállay - Újvidék 4.

A 4x400-as váltó tagjai közvetlenül a döntő után így értékelték futásukat:Koroknai Tibor (49,9 mp): „- Az első kétszáz méterem még elég jól esett, utána  elkezdtem fáradni, a végére már elmerevedtem. Úgy látszik, elfáradtam a harmadik napra.”

Lukács Máté (46,6):”- .  Igazából nagyon jól esett az egész futás. Az elején próbáltam az olasz fiú nagyobb pályaelőnyét már a bevágás előtt csökkenteni. Lazának éreztem magam, a lábaim jól mentek. Ez a z első 47-en belüli futásom, nagyon örülök neki.”

4x4 / Koroknai - Lukács váltás

Kállay Dániel (48,1)”- .A mai futás jól sikerült számomra, főleg a tegnapi balul sikerült 800 elődöntő után. Rendbe tudtam magam tenni, sokkal jobb futásnak éreztem. Az első 200 m nagyon jól sikerült, el tudtam kezdeni. A végére, az utolsó 100-ra már nagyon össze kellett szedni magam.”

Kovács Zoltán (47,7):”-  Egy kifejezetten jó váltófutás volt, mindegyik fiú igyekezett kihozni magából a maximumot. Amikor én megkaptam a botot, sajnos már túl nagy volt a távolság.  Akárhogy futottam, nem értem fel az olasz és lengyel csapatra.  Végén egy kis szerencse is segített, mivel a lengyelek elejtették a botot és mi lettünk a negyedikek. Ha valamivel frissebbek vagyunk, még a dobogót is elérhettük volna.”

4x4 befutó

A hangulatos vasárnapi versenyeken pályára lépett Szabó Barbara is a magasugrás döntőjében. Az UTE atlétája a hatodikkal azonos eredménnyel - de egy javítással, 180 cm-es eredménnyel  a 10. helyen végzett. A diszkoszvetésben is döntőbe került Ozorai Jenny  43,33-at dobott – ez a 11. helyhez volt elég. Ötezer méteren a táv első felében jó pozícióban futó Czebei Réka  a végére elfáradva a 12. helyen ért célba (17:28,43).

Szabó Barbara 180 cm - 2009 jEB

A 20. Junior Atlétikai Európa bajnokság a Novi Sad-i Karadjorde stadionban 46 ország versenyzőit állította rajthoz. A 969 atléta az érdeklődők és a szakemberek számára megcsillantotta a kontinens eredményességének jövőjét. A mezőnyből kiemelkedett Németország, Oroszország és Nagy Britannia csapata. A magyar válogatott értékes dobogós és 4. – 8. helyezéseket szerzett ( két ezüst és további hat helyezés). A 34 pontszerző ország versenyében a 18.  -  a 22 dobogós helyezést elért nemzet között szintén a 18. helyen végeztünk. Molnár Ferenc up. szövetségi kapitány értékelése a  juniorokról rövidesen olvasható a masz.hu-n.