Pars Krisztián az OB-n is nagyot dobott

A 114. Országos Atlétikai Bajnokság első napja  - Eredmények

79,95 Pars krisztiánValódi atléta parádé volt az idei Magyar Bajnokság első napja. Kiváló atléták versenyeztek a küzdőtéren, és kiváló atléták népesítették be a lelátót, a díszpáholyt.

A Magyar Atlétikai Szövetség a maiak bajnoki versenyeire meghívta az elmúlt évtizedek legnagyobbjait, koruk világklasszisait. Jelenlétük, az eredmény hirdetésekben való közreműködésük nagy megtiszteltetés volt a versenyen indulóknak. Napjaink hazai legjobbjai igyekeztek a magyar atlétika nagy családja előtt méltóan szerepelni. Ezt igazolhatják a közelmúlt válogatottjai is, akiket a vezető versenybíróinkkal együtt

ez alkalommal búcsúztatott el a szövetség.Rögtön az első nap első száma világszínvonalú eredményt hozott, Pars Krisztián a Dobó SE kalapácsvetője itthon is igazolta megbízható formáját. Mögötte jó versenyt vívtak a fiatalok.

Pars Krisztián / 79,95 m:”- Arra figyeltem az egész versenyen, hogy megtudjam csinálni az indulásomat. Ez rendkívül fontos a kalapácsvetésben, a négy forgás minősége már itt eldől. Ami úgy nagyjából sikerült is. Az elmúlt hét elég sokat kivett belőlem, nagyon sokat technikáztam. Ennek is köszönhető, hogy tudok stabilan 79 és 81 méter között. Erre egy kis fittség és úgy érzem, meglesz a 81 méter. Nem voltak rossz dobások a mostaniak. Volt ami lazább, volt ami gyorsabb volt.”

Pars Krisztián OB 2009

Kürthy Lajos, a súlylökés esélyese is biztosan védte meg bajnoki címét / 19,56 m:” - A mostani időszakban kemény edzésmunkát végeztem, csak a megelőző napokat próbáltuk egy kicsit lazábbra venni. A verseny alatt éreztem az elmúlt hetek munkáját. Főleg a technikával volt gondom. Tatán egy elég gyors körben edzek, itt pedig elég fogós volt. Szétszedte a mozgásomat. De azért utolsóra nagyjából össze tudtam kapni magam.”

Kürthy Lajos OB 2009

A férfi vágta számoknál a 100 méter döntőjét erős ellenszél sújtotta, Miklós Péter biztosan győzött (10,71/-2,0). Tovább javította idei 400 méteres legjobbját a múlt heti junior EB ötödik helyezettje Kovács Zoltán (46,86 mp), aki a célban azon bosszankodott, hogy miért nem Újvidéken futott ennyit. A 110 méteres gát két futása két kiváló Kiss Dániel időt hozott, ami két héttel a VB előtt több, mint bíztató.

Kiss Dániel / 13,58 mp:”- Az előfutamban frissnek éreztem magam, nagyon jó állapotban vagyok. A döntő előtt izgultam egy kicsit, mert esély volt egy nagyon jó időre. Harmadszor futottam idén 13, 55 mp-t, csak most erős ellenszélben. Nagyon bíztam abban, hogy abból a döntőben egy – két tizedet talán le tudok faragni.  Most a futás után úgy érzem, hogy az egy órán belüli két gát, ami idén most volt számomra először, jelenleg erős lehetett. Áprilisban még műtét problémáim voltak, késői felkészülés, stb. Végül is 13,58 lett, szinte szélcsendben. Stabilak az eredmények, ebből ki kell jönnie egy jó időnek.”

Kiss Dániel OB 2009

Kiváló eredményt futott az FTC 4x100-as csapata (Németh Gergely, Németh Roland, Jeleni Csaba, Pásztor Gábor / 40,90 mp). A távfutó számok taktikai változatossága érdekessé tette a versenyeket. 1500 méteren közepes iramból döntötték el a helyezéseket; 3000 akadályon Tóth László bátor futása tempóval próbált eredményt elérni.

Kazi Tamás / 3:51,32 p: „- Egyértelműen taktikai verseny volt, készültünk erre is. Az edzőmmel egy órával a rajt előtt átbeszéltük, hogy mi várható. Vagy lassú taktikai és a végén hajrá, vagy arra készülnek néhányan, hogy engem leszakítsanak. Szemeti Petivel nem egyeztettünk semmit előre. Az első 200 méter után egyértelmű volt, hogy a taktikai verseny változat lesz. Nem készültem hosszú hajrára, de mióta atléta vagyok, hallgatok az ösztöneimre és most azt súgta, hogy a csengetésnél menjek előre, a Szemeti Petivel szemben erre van szükség.”

Kazi tamás OB 2009 / 1500

Minczér Albert / 8:55,52 p:”- Nagyon kemény volt, egy elég hosszú achilles  sérülésből jöttem vissza. És most volt huzamosabb idő óta először szöges a lábamon.  Tóth Laci irama egy kicsit bizonytalanná tett, de bíztam magamban, hogy majd a végén, mert mégis hét és fél kör a 3000 méter.”

Minczér Albert OB 2009

A hölgyek bajnokságán sprintszámokban két meglepetést könyvelhettek el a családis hangulatot teremtő jelenlevők. Az utánpótlás versenyeken jól szerepelt Nguyen Anasztázia biztosan nyerte meg a 100 métert. Az előfutamok és döntők során egyedül Ő futott 12 mp alatt. Második aranyérmét is begyűjtötte a Honvéd 4x100-as csapatával. A Bartha Zsóka, Varga Bianka, Bobcsek Emese összeállítástól megkapott bottal figyelemre méltó 45,88-as eredménnyel haladt át a célsíkon.

Női 100 m befutó OB 2009

Nguyen Anasztázia / 11,97 mp -2,7: „- egyéniben akkor éreztem, hogy győzhetek, mikor már kezdtem nem látni a Rózsa Zsófit. Az egész versenyhez úgy álltam hozzá, hogy fussak jót magamhoz képest. Amit ma tudok, azt csináljam meg. Az előfutam után is ez vezérelt.”Új bajnokot avatott a 400 méter. Az idén jó formában versenyző Varga Bianka ( 53,38 mp/ecs) megelőzte a válogatott megbízható versenyzőjét, a sokszoros bajnok Petráhn Barbarát. 100 gáton Juhász Fanni biztos győzelmet aratott (13,59/-1,1).

Papp Krisztina OB 2009 / 1500

A távfutó számokban fölényes győzelmet ért el a magyar válogatott két kiváló atlétája. Mindét versenyen (1500 m – 3000 akadály) önmaguk elé állított feladatokat oldottak meg a táv teljesítése közben.Papp Krisztina / 4:16,25 p: ”-  Úgy érzem, egy nagyon jó mozgású és ritmusú versenyt futottam. Nyertem, nem is rossz idővel. Edzésnek is nagyon kiváló volt. Úgy hogy bizakodó vagyok a továbbiakra nézve.”

Tóth Lívia OB 2009

Tóth Lívia / 9:55,04 p:”-  Az OB-n a győzelemre mentem, 10 perc körül szerettem volna futni. Egy kicsit bátrabban kezdtem, mint terveztük, végül 9:55 lett. Ezzel most elégedett vagyok. Barcelonában sikerült a hosszabb sérülésem után egy olyat futni, amit három éve már nem: 9:38-at. Magaslati edzőtáborból mentünk oda.”

A két versenyszámban is induló Márton Anita ma idei legjobbját érte diszkoszvetésben, Szabó Nikolett gerelyhajításban 56 méter felett dobott (56,30).Márton Anita / 52,90 m:”-  Nagyon örültem, hogy megnyertem a diszkoszvetést, így  készültem és egy jó eredményt is szerettem volna dobni. Idei legjobb eredményemmel ez sikerült is. Súlylökésben ismét 17 méter feletti lökés a tervem.”

Női diszkosz dobogó OB 2009

A további ügyességi számokban Fejős Bence nyerte a hármasugrást (15,25 m); Harsányi Olivér a magast (216 cm);  Ajkler Zita a távolt (616 cm) és Erős Enikő a rúdugrást (410 cm).

Az Országos bajnokság vasárnap 14,30 h kezdettel a női kalapácsvetéssel folytatódik.