Befejeződött az ultrafutók bajnoki idénye

Ultrafutó bizottság

Zabari János és Makai Viktória győzött a 6 órás OB-n  /  Eredmények - Beszámoló

Velence adott otthont november 7-én, szombaton az ultrafutók 2015. évi utolsó országos bajnokságának, a 6 órás futamnak, melyen a versenyengedéllyel rendelkező igazolt futók vehettek részt. Az OptiVita Ultrafutó Kupa keretében megrendezett eseményen a futók egy 1150 méteres körpályán teljesítették a versenyszámot.

A férfi mezőnyben az országos bajnoki címet Zabari János szerezte meg: 83,472 kilométert teljesítve, megelőzve a 82,081 km-t futó Steib Pétert és a 78,231 km-t gyűjtő Csécsei Zoltánt.

A nőknél Makai Viktória megállíthatatlan volt: 73,158 kilométeres futásával megvédte tavalyi elsőségét, és a 100 km  és a 24 óra  országos bajnoki címe mellé begyűjtötte a 6 órás győzelmet is. A második helyen Vincze Zsófia zárt 69,326 km-rel, a bronzérmet pedig Kisháziné Zombory Erika szerezte meg 67,982 kilométerrel.

A 6 órás versenyszám mellett 4 és 2 órás futás is volt a rendezvényen, valamint lezárult az OptiVita Ultrafutó Kupa 2015-ös sorozata is, melyet Belej-Fekete Bálint  és Makai Viktória  nyert meg. (info, fotó: ultrafutók)

Eredmények     .     Beszámoló a versenyről/ Pignitzky Péter     .     OB eredmények