A címvédők győztek 100 km-en

Ultrafutó bizottság

Rudolf Tamás és Makai Viktória sikere a bajnokságon

Vasárnap megvédte bajnoki címét Rudolf Tamás és Makai Viktória, a Velencén megrendezett  a 100 kilométeres Ultrafutó Országos Bajnokságon . Rudolf Tamás 7 óra 11-es idővel ért célba, mintegy fél órával megelőzve a második helyezett Halama  Leventét, és 35 perccel a bronzérmes Csécsei Zoltán.

A női mezőnyben nagy harc volt a győzelemért, de Makai Viktória 8 óra 35 perc alatt teljesítetve a 100 kilométert, ismét diadalmaskodott. Őt másfél perccel később Kisháziné Zombory Erika követte a célban, harmadikként Vincze Zsófia teljesítette a nem minden napi távot.

A 100 kilométeres nyílt futamot a férfiaknál Rába Imre /8;17 h; a nőknél Enyediné Dobai Henriett nyerte / 9;18 h.

A leghosszabb táv mellett a 6 órás versenyen, a maratonon és félmaratonon is sok futó állt rajthoz.

A 6 órás futást Vajda Zoltán és Vágó Boglárka nyerte; maratonon Túri Márton és Sebestyén Tímea győzött, félmaratonon Rákóczi Viktor és Balogh Anna Ágnes volt a leggyorsabb.

Az esemény az OptiVita Ultrafutó Kupa idei első állomása volt, a második versenyt április 23-24-én rendezik Sárváron, ahol a 24 órás országos bajnokság mellett 12 és 6 órás viadalon is rajthoz állhatnak az ultrafutók. (forrás: MASZ Ultrafutó bizottság)