Hatszor hangzott el a magyar himnusz Malagán

Szenior bizottság

Szenior Atlétikai Világbajnokság, 2018  -   73 ország, több mint 8000 résztvevő. 4 helyszín zajlottak a versenyek, amely igencsak akadályozta a folyamatos jelenlétet a 40 magyar atléta számára is, de így is sikerült drukkolni és örülni egymás sikereinek. 40 magyar atléta képviselte tehát Magyarországot, 22 nő és 18 férfi. Ebből a népességünket tekintve maroknyi, de az eddigi részvételi arányokat figyelembe véve nagyon jelentős számú felkészült, magyar szenior atléta 17 érmet szerzett! 6 aranyat, 4 ezüstöt és 7 bronzérmet, ezzel 22. vagyunk az érem tabellán.

Hihetetlen, de hatszor hangzott el a magyar himnusz Malagán!  - Akiknek köszönhetjük: Gosztolai Mária W70 duplázott, diszkoszvetésben 26.14 méteres csodálatos eredménnyel és súlylökésben 9.44 m-rel is a dobogó legfelső fokára állhatott! Fábián Zoltán kalapácsvetésben, 65.15 méterrel iskolázta le ismét a mezőnyt, Beczenleitnerné Preisinger Ágnes  kiváló eredménnyel gerelyhajításban lett világbajnok 43.69 méterrel, Szirbucz Andrea  hármasugrásban 11.87 m-rel győzött nagy fölénnyel, Vadász Kitty  nyakába pedig magasugrásban akaszthatták az aranyat, eredménye 159 cm.  Csodálatos teljesítmények, szívből gratulál a szakág!

Négy ezüstérmet szereztünk, ebből hármat Bodorkós Horváth Kata gyaloglásban: először 5000 méteren 26:58.30-as, majd 10 km-en, 55:50 mp-es kiváló idővel, majd új országos csúcsot, 1:55:48 -at ment 20 km-en, és még világbajnoki ezüstérmet is nyert. Büszkeség! A 4. ezüst Lezsák Balázs  hatalmas kalapácsvetésének (61.02 m) köszönhető. Kata, Balázs!  Köszönet ezekért a csodásan csillogó világbajnoki ezüstökért.
Bronzérmeseink közül ketten dupláztak, Kovács István  90 éves atlétánk, aki magasban 71 cm-rel, és hármasugrásban 2.79 méterrel is felállhatott a dobogóra! Fantasztikus teljesítmény! Másik duplázónk a fiatal Kresz Magdolna, ő magasban 161 cm-t ugrott és távolugrásban 5.26 m-rel remekelt! A legfiatalabb magyar hölgy és a legidősebb magyar férfi kitett magáért. Bodnár Gábor  tízpróbázó 6898 pontot szerezve, számról számra következetesen menetelt a dobogóig, óriási örömet szerezve ezzel a magyar csapatnak és persze önmagának.

Küllős Péter  kalapácsvetésben 56.26 méterrel szerzett egy csodás bronzérmet, harmadik kísérletével, Benczenleitner Ottó pedig diszkoszvetésben dobott egy akkorát, 55.30m-t, amely új országos csúcs is lett és egyenes útja vezetett a világbajnoki dobogóig, hogy nagy örömünkre nyakába akasszák a bronzérmet. Nagyon büszkék vagyunk Rátok! Köszönjük a példát, a győzelemmel járó pozitív gondolatokat, a hihetetlen helytállást, kitartást, és hogy mindezt teszitek munka mellett, sok pénzt és időt áldozva az atlétika oltárán.
Ezek a gondolatok vonatkoznak az összes magyar indulóra, de különösen a pontszerző 4. 5. 6. 7. és 8. helyezettekre.
Negyedik lett: Kovács István  M90 nehéz kalapácsvetésben, 6.27 méterrel Ötödik lett Gajdos Tamás  800 méteren, eredménye: 2.16.98 mp
Hatodik lett Csóra Jeanette  magasugrásban 132 cm-rel, Simon-Balla Andrea  80 gáton, 12:84 mp-el, Járay Venter Melinda  800 méteren 2:16.98 mp-es idővel, Benes Magdolna  kalapácsvetésben kitűnő, 33.84 m-es eredménnyel.
Hetedik lett Szurok Etelka  200 méteren 39.17 mp-el, és nyolcadik 400 méteren W70 kategóriában 1:32.50 –es idővel, két döntőt is futott! Takács Ákos  is 8. lett 400 méteren, eredménye: 51:25, fantasztikus teljesítmény, hisz a mezőny nagyon népes volt! Még két világbajnoki 8. helyezettünk lett, Simon-Balla Andrea  távolugrásban 4.39 m-rel és Lóki Tamásné  W80-as kategóriában 100 méteren 22.80 mp-es idővel a 8. helyen végzett.
Összesítve egy 4., egy 5. négy 6., egy 7. és négy 8. helyezést értek el a magyarok a világbajnokságon a dobogós helyek mellett.

Dr.Nagy Sándor (M75) tízpróbában állt rajthoz, nyolc számot teljesített, jó eredményei két alkalommal az első helyet is jelentették az adott versenyszámban. Sajnos egy hónappal a VB után elhunytáról jött a szomorú hír, emlékét a szenior atléták megőrzik.

További eredményeink! Akikre szintén nagyon büszkék vagyunk, hisz mindannyian saját költségen, olykor némi segítséggel vagy anélkül utazunk. Bombaerős mezőnyben születtek egyéni csúcsok, nagyszerű helyezések, hisz a legtöbb számban 20-60 induló is volt! Mindenesetre jó tudni, hogy voltak fantasztikus küzdelmek, és mindezek az eredmények nem születnek, ha nincs akaraterő, óriási áldozathozatal, és rendszeres edzés! Akik itt voltak, mind családos emberek. Az edzés mellett ugyanúgy dolgoznak, főznek, takarítanak, és családtagokat tartanak el. Így is lehet nem akármilyen eredményeket elérni. Aki kijutott a világbajnokságra, mindenki nyert!

Hegedűs Milán (M45)  10. lett gerelyhajításban,  nagyszerű 47.48 m-rel.Birizdó László (M60) nehézkalapácsvetésben 10. helyen végzett, eredménye: 15,11 m. Magó Dávidné (W60) idei legjobbjával, 127 cm-rel, hihetetlen erős mezőnyben, 10. helyen végzett magasugrásban. Dudás Gyula (M50) 20 km gyaloglásban pedig 10. lett a világbajnokságon, 1:54:20 idővel. Simon-Balla Andrea (W45)10.helyezést ért el gerelyhajításban 28.98 m-rel.

Tarnócai Éva  (W50) gerelyhajításban 11.helyen végzett 25,21m-rel. Szabó Ilona (W65) magasugrásban a 11. helyen végzett, 97 cm-rel. Holló Csaba (M60) diszkoszvetés 12.hely 39.72m. Benes Magdolna(W60) nehéz kalapácsvetésben a 12. helyen végzett
11.26 méterrel. Dudás Gyula M50 10 km gyaloglásban 13. lett, 54:37-es idővel. Szekeresné Weiland Ilona (W65) 400 méteren a 14. helyen végzett 1:30.20 mp-es remek idővel. Szentai Nóra W40 200 méteren 14. helyezést ért el, 30.07-es idővel. Szekeresné Weiland Ilona (W65) 200 méteren a 16. helyen végzett 37.08 mp-es remek idővel. Kárász Zakariás (M40) 16. lett a VB-n 800 méteren, népes mezőnyben   2.02.39 -es nagyszerű eredménnyel. Kósa Zoltán (M50) 400-on, megnyerte előfutamát, 57.08-as idővel, majd végül 16. lett, a 76 fős mezőnyben, fantasztikus kitartással, küzdött minden másodpercért. Zeller Zsolt  (M50) 3000 m akadályfutáson 17.helyen végzett 12:05.34-es ragyogó idővel.

Drahos Veronika (W35) félmaratonon a 20. helyen végzett, 1.37.43-as remek idővel. Kósa Zoltán (M50) 800 méteren 70 fős mezőnyben előkelő helyen végzett, kiváló idővel (2:10.84 mp) 21. lett. Szentai Nóra W40 100 méteren 24. helyezést ért el, 14.25 mp-es idővel. Bognár Csaba (M35) 8 km cross countryn 24. helyezést ért el, 33.45-ös idővel.Zsoldos Imre   (M65) 5000 méteren kategóriában, 29. lett.Kotroczo Andrea  10km Road Race-n 29.lett 56.33mp-el. Izgalmas verseny volt, nagy küzdelmekkel. Zsoldos Imre (M65) 5000 méteren, előfutamában 2.-ként célba érve, végül a 29. helyen végzett 21.47-es idővel.

Zsoldos Imre (M65) 1500 méteren, idei legjobb eredményével, 5.43.52 mp-cel, a 30. helyen végzett. Bátori Noémi 400 méteren (W45) 30. helyen végzett. Velancsics Katalin (W60) 200 méteren 40.42 mp-es idővel 37. helyezést érte el a világbajnokságon. Bognár Csaba (M35) 10km Road Race-n 51. lett, 43:41-es idővel. Kalamár Domokos M60  5000 m  28:50.86  58. hely.  Stefkovicsné Andrea Márta W45 rúdugrásban sajnos nem teljesítette a 190 cm-es kezdőmagasságot, így sajnos nem folytathatta a versenyt a világbajnokságon. Hajrá magyarok, hajrá szenior atléták! (forrás: szenior atlétika)