Lubics Szilvia és Csécsei Zoltán a 12 órás bajnok

Ultrafutó bizottság

Szeptember 10-én rendezték az ultrafutók 12 órás magyar bajnokságát Velencén. A résztvevőknek nem csak a távval, hanem az embert próbáló meleggel is meg kellett küzdeniük, ennek ellenére remek eredmények születtek a versenyen. Ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, mind a férfi, mind a női verseny az októberi 24 órás Európa-bajnokságra készülő válogatott futók között dőlt el.

A férfiaknál Csécsei Zoltán  futotta a legtöbbet 12 óra alatt, 135.040 km-t teljesítve, őt a szintén Eb-résztvevő Belej-Fekete Bálint követte 127.630 km-rel, a dobogó harmadik fokára pedig Kreidl Csaba állhatott fel 125.620 km-es teljesítményének köszönhetően.

A női mezőnyben Lubics Szilvia  bizonyult a legjobbnak, 134.330 km-res teljesítményével, a második Makai Viktória lett 129.330 km-rel – kettejüknél egyébként csak a férfi bajnok Csécsei tudott többet futni a rendelkezésre álló 12 óra alatt. A női harmadik helyet pedig Csupor Krisztina szerezte meg 124.370 km-es eredményével.

A verseny keretében, az OptiVita Ultrafutókupa részeként a 12 órás magyar bajnokság mellett 12 órás nyílt futamban, 6, 4 és 2 órás futamban is rajthoz állhattak a résztvevők. Az ultrafutók idei utolsó országos bajnokságát, az 50 kilométeres versenyt november 5-én rendezik, egyben az lesz az ultrafutókupa utolsó állomása is. (nemzetisport.hu)