Muhari Gábor és Lubics Szilvia az idei 100 km-es magyar bajnok

Ultrafutó bizottság

A férfiaknál Muhari Gábor  magabiztos és egyenletes futással haladva, 6 óra 53 perc 23 másodperc alatt teljesítette a 100 kilométert, és nyerte el az országos bajnoki címet. Eredménye nemzetközi „A” szintű, a velencei pályacsúcsot is elhódította vele a futó, sőt jelenleg a világranglista 1. helyén áll 100 kilométeren.  A második helyen Zabari János  végzett (7:33:06), míg a harmadik helyre 2016 ultrafutó felfedezettje, Halama Levente  futott be (7:36:22).

A női mezőnyt végig Lubics Szilvia  uralta, és 8 óra 27 perc 43 másodperc  alatt futotta le a 100-ast. Az országos bajnoki cím mellett az ő eredménye is nemzetközi „A” szintű, és szintén a legjobb az idei világranglistán. Az ezüstérmet Lubics húga, Vágó Boglárka  szerezte meg (8:37:01), míg harmadikként a tavaly novemberi 100 kilométeres világbajnokságon is részt vevő Kisháziné Zombory Erika  ért célba (8:50:46).

Az ultrafutószezon idei első hazai eseményén a Velencei Vízi Várból rajtoltak a futók, és öt kilométer hosszú pályán 20 körben teljesítették a 100 kilométert. A versenyt az Ironteam SE rendezte, az OptiVita Ultrafutó-kupa keretében. A fő versenyszám mellett 50 kilométeres betétfutamot is rendeztek, valamint váltóban is lehetett indulni. Az 50 kilométeres számot a férfiaknál Czunyi Károly (3:23:28), a nőknél Bosznay Diána (4:10:33) nyerte meg.

Az ultrafutók következő országos bajnokságát április 22–23-án rendezik meg Sárváron, a 24 órás versenyszámban. (forrás: nemzetisport.hu, fotó Szabó Áron)