Tizenhárman a Hegyifutó VB-n

Hegyi- és terepfutó bizottság

Negyvanhat nemzet indult – Eredmények – Honlapok - Fotók

Magyarok a megnyitónMinden futamban volt magyar induló szeptember 5.-én, a szlovéniai Kamnik városában megrendezett 26. IAAF WMRA Hegyifutó Világbajnokságon.

A tavaly megalakult Magyar Hegyifutó Szövetség a szervezők invitálására 13 fős csapattal volt jelen a versenyen, az elvárás a tisztességes helytállás volt.

„- Egy olyan világeseményen képviseltük Magyarországot – tájékoztatta a masz.hu-t  Stépán Zsolt, az eseményen rajthoz is állt szövetségi főtitkár,

- ahol negyvenhat nemzet közel 600 versenyzője küzdött a terep nehézségeivel az érmekért.

A férfi mezőnyből Eritrea emelkedett ki, a nőknél a török hegyifutók diadalmaskodtak . Mellettük nyert aranyat Olaszország, Ausztria is,  összesen 12 ország osztozott a 4 egyéni és 4 csapat kategóriában kiosztásra került érmeken.