Ultra- és hegyifutó hírek

Ultrafutó bizottság

Jó eredmények 100 km-en / A Vértesben zárul a hegyi-sorozat

Népes mezőny állt rajthoz az OptiVita Ultrafutó Kupasorozat  legutóbb Velencén rendezett, négy távból álló fordulójában. A 100 kilométeres távot 12 órás szintidőn belül 32 férfi és 9 hölgy teljesítette. Polyák Csaba volt a leggyorsabb, figyelemre méltó 6;56:56 óra alatt futotta le a távot.

Utoljára 2007-ben Zabari János  futott 7 órán belül 100 kilométert. A második helyet Csécsei Zoltán szerezte meg 7;52:17-tel, harmadikként Rába Imre ért célba 8;27:28-cal.
A hölgyek versenyében Makai Viktória bizonyult a leggyorsabbnak, a 100 kilométer országos bajnoknője 8;23:35 órás idővel, nemzetközi A szinttel  szakította át a célszalagot. Mögötte Maráz Zsuzsanna ért célba másodikként 8;38:30-cal, a harmadik Pléli Klára lett 9;27:17-tel.

A sorozat idei utolsó állomása november 7-én  kerül megrendezésre Velencén, amely verseny egyben a 6 órás országos bajnokság is. (forrás: MASZ Ultrafutó Bizottság)

Részletes eredmények     .     Beszámoló

November 8-án, vasárnap Várgesztesen, a Futapest Klub versenyével zárul az idei multiNavigator Hegyifutó Kupasorozat.  Az ősszel is a legszebb arcát mutató Vértesben kijelölt 11 km-es, 280 méter szintemelkedésű pálya meredek kaptatókkal és kanyargó völgyekkel várja a futókat.

A két megyét (Komárom-Esztergom, Fejér) is érintő útvonal elhalad a gesztesi vár mellett, a versenyközpont pedig a várgesztesi faluháznál (a sportpályánál) lesz. (GT)