Ultrafutó hírek az év harmadik harmadából

Ultrafutó bizottság

Mihalik Norbert rajt-cél győzelme Dél-Kínában.
Bravúros rajt-cél győzelmet aratott a Hongkongtól Észak-nyugatra fekvő Fosánban Mihalik Norbert, a Kanizsai Futóklub versenyzője. Immár második alkalommal rajtolt el november negyedikén, szombaton reggel kilenc órakor a kínai nemzeti filmstúdióban rendezett 24 órás nemzetközi meghívásos ultramaratoni futóverseny.

A szeptemberi londoni 24 órás győzelme ellenére még újoncnak számító Mihalik magabiztos futással aratott olyan, a 24 órás ultrafutásban ritkaságnak számító rajt-cél győzelmet, melyhez hasonlót csak a jelenlegi magyar csúcstartó, Bogár Jánostól  és az utolérhetetlen Jánisz Kúrosztól  lehetett látni. Mihalik 246 kilométert is meghaladó eredménye közel 20 kilométerrel múlja felül a tavalyi győztes Európa-bajnok, Dan Lawson  pályacsúcsát.

" - Nagyon elfáradtam, ráadásul eddig nem tapasztalt energiapótlásbeli panaszaim is előfordultak. Ilyenkor az ember egy darabig nem kíván egy darabig hosszút futni." – nyilatkozott a győztes Mihalik Norbert.

Magyarország Terep Ultrafutó Bajnoksága 2017.  2017. október 28. Budaörs. /  Piros 85 ( http://piros85.hu/ )

Férfiak:  1. Muhari Gábor 7:44:09 Szigethalmi Ultrafutók Egyesülete  -  2. Allaga Tamás 7:48:33 Szigethalmi Ultrafutók Egyesülete
3. Halama Levente 8:12:16 IronTeam SE

Nők: 1. Tiricz Irén 8:36:14 Pomázi Futó Bajnok Sportegyesület  - 2. Vincze Zsófia 9:19:54 Csömöri Sport Kft.  - 3. Makai Viktória 9:29:24 IronTeam SE

Rudolf Tamás ötödik, Nagy Katalin második Tajpejben

Magyarországot egyedül a Kanizsai Futóklub versenyzője, Rudolf Tamás  képviselte a Soochow  Egyetemen rendezett 24 órás nemzetközi meghívásos pályaversenyen. Rudolf remek formája már a belfasti VB-n feltűnt a szervezőket és az IAU technikai bizottságát képviselő Frank Kuonak.

Ugyancsak meghívásban részesült Nagy Katalin, az amerikai színekben versenyző, ám többszörösen magyar kötődésű világbajnok is. Nagy Kató számára, aki Rudolf Tamáshoz hasonlóan a magyar állóképességi szakedző, Lőrincz Olivér  tanítványa. A verseny után Rudolf Tamással együtt ünnepelhet Magyarország ultrafutó társadalma, hiszen történelmet írt.  Ugyanis 240 km fölött Tajvanon még egy magyar sem teljesített 24 óra alatt.

A hírek részlétei (linkek, eredmények, fényképek) a mellékletben megtalálhatók.  (forrás: Molnár Tamás elnök, MASZ Ultrafutó Bizottság)