Hírek külföldről

Elhunyt Jüri Tamm, a kalapácsvetés egykori világcsúcstartója

Hatvannégy éves korában meghalt a kalapácsvetés egykori észt világcsúcstartója, a szovjet színekben kétszeres olimpiai bronzérmes Jüri Tamm.

Az ötkarikás játékokon 1980-ban Moszkvában, illetve 1988-ban Szöulban állhatott fel a dobogó alsó fokára, az 1987-es atlétikai világbajnokságot pedig ezüstérmesként zárta.

Egy évvel elhalasztották a mezeifutó-világbajnokságot

A koronavírus-járvány újabb hullámának veszélyei miatt nem az eredeti, 2022. február 19-i időpontjában rendezik meg a következő mezeifutó-világbajnokságot, hanem egy évvel később, 2023. február 18-án.

A World Athletics közleménye szerint a verseny helyszíne továbbra is az ausztráliai Bathurst lesz. A halasztás oka is ezzel van összefüggésben, ugyanis a rendező ország határai a járvány terjedése miatt ismét lezárásra került a külföldiek számára.

Szögi István 2. lett Bergenben, Gyurátz Réka és Rába Dániel 6. helyen zárt Nairobiban

Szögi István a 2. helyen ért célba a Bergenben megrendezett nemzetközi versenyen, a Continental Tour Gold sorozatának kenyai állomásán pedig Gyurátz Réka és Rába Dániel is a hatodik helyen végzett kalapácsvetésben.

Vasárnap a Trond Mohn Games 1500 méteres futamában Szögi István 3:43.04-et futva a 2. lett. A győztes finn Joonas Rinne óriási hajrában, csupán egyetlen századmásodperccel előzte meg a magyar atlétát.

Szilágyi Réka 3. lett a Continental Tour Gold sorozat zágrábi versenyén

Négy magyar atléta is ott volt kedd este a Zágrábban megrendezett Continental Tour Gold sorozat horvátországi állomásán.

Közülük Szilágyi Réka végzett a legelőkelőbb helyen, aki 58.56 méteres dobásával a 3. lett gerelyhajításban. Ugyanebben a számban Moravcsik Angéla a 7. pozícióban zárt az utolsó sorozatban elért 50.58 méteres teljesítményével.

Szögessel rátapostak, kibillentették – nagyon megjárta Tóth Lili Anna Berlinben

Újabb egyéni csúcsjavításra készült, ehelyett hatalmasat bukott és kificamodott a válla a berlini Olimpiai Stadionban megrendezett hagyományos nemzetközi versenyen Tóth Lili Annának, így számára a 3000 méteres akadályfutás 450 méter megtétele után be is fejeződött.

Elhunyt Yuriy Sedykh, a kalapácsvetés világcsúcstartója

66 éves korában elhunyt Yuriy Sedykh, minden idők legjobb kalapácsvetője.

A sportág legendás alakja szovjet színekben hatszor is megdöntötte a kalapácsvetés világrekordját. Legutóbb 1986. augusztus 30-án tette meg ezt, a Stuttgartban elért 86.74 méteres dobásához az elmúlt másfél évtizedben csupán Pawel Fajdek tudott két méternél közelebb kerülni.

Kozák Luca szépen helyt állt a Gyémánt Liga döntőjében

Befejeződött a Gyémánt Liga 2021-es szezonja. A sorozat zürichi döntőjében Kozák Luca is érdekelt volt, aki 100 méteres gátfutásban a 7. helyen ért célba.

A magyar csúcstartó Kozák Luca 12.90-es idővel zárta a csütörtöki futamot. A 25 éves atléta hatalmas megtiszteltetésben részesült azzal, hogy ott lehetett a sorozat fináléjában. Idén korábban a Gyémánt Liga nyitó állomásán, Gatesheadben állhatott rajthoz, ahol a második helyen végzett.

Ekler Luca az 5. helyen zárta a 400 métert a tokiói paralimpián

A paralimpiai bajnok Ekler Luca az 5. helyen végzett a T38-as kategória 400 méteres döntőjében, amivel véget ért a magyar atléták számára a paralimpia.

Ekler Luca fantasztikus másfél hetet tudhat maga mögött. Az egy héttel ezelőtt szombaton 100 méteren 4. helyen célba érő sportoló kedden kétszer is megjavította saját világrekordját távolugrásban.

Fred Kerley történelmet írt a Gyémánt Liga brüsszeli állomásán

Sifan Hassan, Armand Duplantis és Michael Cherry révén három versenycsúcs is megdőlt a Gyémánt Liga brüsszeli állomásán. A pénteki viadalon Fred Kerley lett az első férfi, aki a 200 méter és a 400 méter után 100 méteren is futamgyőzelmet aratott a sorozat történetében.

Ekler Luca: Itt és most beteljesült minden, amit szerettem volna

Biztonságinak szánta első kísérletét Ekler Luca, aki saját világcsúcsát kétszer megjavítva nyerte meg a T38-as kategóriában a távolugrást a tokiói paralimpián.

"Az első ugrásom után kicsit meglepődtem, mert biztonságinak szántam, és amikor kiírták a nevem mellé, hogy 5,60, arra gondoltam, hogy rendben, most akkor elkezdhetünk ugrani" - értékelt a vegyes zónában a friss győztes az MTI-nek. Elárulta, hogy alig lépett a deszkára, kicsit megzavarta, hogy tapsoltak neki, de utólag nézve, lehet, hogy ez feldobta.