Hazai sikerek Dombóváron

sp21 ddr mezei 1510 clSport XXI – Dél-Dunántúl Régió, mezei

Öt szakosztály küldte el versenyzőit Dombóvárra, a régió szabadtéri eseményeit záró mezei versenyre. A sok esőzés nem viselte meg szerencsére a pályát, ahol U11-ben öt, U13-ban hat csapat állt rajthoz.

A  fiatalabbak abszolút hazai sikerét hozó 1500 méteres versenyében két kört kellett teljesíteni, a dobogó mindhárom fokára a DOVASE csapatai állhattak fel. Az U13-asok 2000 métere is két körből állt, itt a pálya volt hosszabb és ez által változatosabb is, idén is a bástyakerülés volt a legszebb része, ahol mindenki tudta kontrollálni, hogy áll a versenyben.

Ebben a korosztályban külön futottak a lányok és a fiúk. A nyolc főből álló csapatok versenyében szintén hazai siker született, második helyen a Szekszárdi AK SE, a harmadik helyen a PSN Zrt. csapata végzett.

„- A szervező DOVASE egyesületének köszönhetően egyéniben is díjaztuk nemenként a legjobbakat – fűzte ebszámolójához Scherer Tamás  koordinátor. -  A teljes DOVASE sikerszériát csak Andricz Martin, a pécsiek futója tudta megtörni, aki U13-ban lett második. A győztesek: Tóth Lenke és Simon Dávid ill. Tamás Zsófia és Strijk Barna.

A verseny üde színfoltja volt Sallai Barna, a DOVASE bajnoki érmes akadályfutója, aki a bástya "tetején" állva trombitaszóval bíztatta minden körben a futókat. A befutó után sós- és édes süteményekkel, gyümölccsel, gyümölcslével pótolhatták az indulók az elvesztett energiákat. A versenyen végül 88 matrica talált gazdára.”

A 2003-as évfolyam december 5-én a teremversennyel búcsúzik a Sport XXI. programtól. (Scherer Tamás)

Fényképek az eseményről     .     Az eredmények a Versenynaptár  rovatban megtekinthetők