Békéscsabára és Hódmezővásárhelyre kerültek a csapat aranyak

DSC 2429 cl2Sport XXI - Dél-Alföld Régió, mezei

Az előző napok esőzései miatt kissé felázott pályán, de gyönyörű időben került megrendezésre Pósteleken a régió mezei futóversenyének őszi állomása, amely egyben a szabadtéri versenyek utolsó eseménye is volt.

Száz gyerek vett részt a versenyen, ahol szép teljesítményeket és kiemelkedő győzelmeket láthattunk. A nagy létszámban részt vevő Békéscsabai AC helyi- és Gyomaendrődről érkező indulói mellett, jelen voltak Kecskemét, Békés, Hódmezővásárhely, Gyula, Kiskunfélegyháza, Kevermes és Szentes legjobbjai is.

A Parkerdőben három korosztályban versenyeztek a gyerekek, még a legkisebbeknek, az  U9-eseknek is lehetőségük volt, hogy egyéni verseny formájában elindulhassanak 1000 méteren. A fiúknál meggyőző teljesítménnyel győzött Vaszkán Milán (BcsAC), a lányoknál Baka Edina (Gyulai AC).

A nagyobbaknál egyéniben és csapatban is hirdettünk eredményt. U11-ben 1500 m várt a versenyzőkre, ahol Zahorán Milán (BcsAC) és Kovács Helga (HÓDIÁK) értek elsőként a célba, csapatban a Békéscsabai AC győzött a HÓDIÁK és a KARC előtt.

U13-ban, a 2000 m-es távon, a fiúknál Szabó Ádám (BcsAC), a lányoknál Hegyi Boglárka (Kiskunfélegyháza) volt a leggyorsabb, a csapatok versenyét a HÓDIÁK nyerte a Békéscsabai AC és a Vegyes csapat előtt.

DSC 2364

Minden résztvevő matricát, a dobogós egyéni versenyzők és csapatok pedig igényes érmeket vehettek át az élő műsorvezetéssel, a nagy versenyek hangulatát idéző körítéssel megrendezett eseményen, ahol a szervezők jóvoltából mindenki a célba érkezést követően meleg teát fogyaszthatott el. Az egyéni győztesek értékes sportszerekkel is gazdagodtak.

Az eredményhirdetést követően a fiatal tehetségek belepillanthattak – mintegy jövőkép gyanánt is - az időközben elindult Mezei Liga küzdelmeibe.

Az idei évet záró Sport XXI. versenyt, a terematlétikát, Kecskeméten r endezzük meg december 11-én. Vaszkán Gábor koordinátor

Az eredmények  a Versenynaptár  rovatban megtekinthetők     .     Fotóalbum/ szervezők