Két duplázó

Szebeny MiklósGátasok kapták a különdíjat - Eredmények

Zalaegerszegen szeles, de napos időben versenyeztek a Vidékbajnokság indulói. Két héttel az európai Csapatbajnokság (EK) és a jövő hét végi szlovák-cseh-magyar u18-as viadal előtt több élvonalbeli atléta is kihasználta a lehetőséget, hogy megmutassa magát a szakvezetés előtt. A futószámok közül főleg a vágtázok vívtak élvezetes, szoros versenyeket.Közülük Szebeny Miklós és Zsigovics Natália kétszer is a dobogó legfelső fokára állhatott. Szebeny Miklós: „- Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült az első versenyem itthon. Szerettem volna már most egy idei legjobbat futni 100 méteren, úgy 10,50 körül. A nagy oldalszél egy kicsit zavart. Kedvezőbb esetben elértem volna (10,62).

200-on már egy kicsit fáradt voltam, a hőség is nagy volt. Egy  21,30 körüli eredményt vártam magamtól, 21,49 lett a vége. Úgy érzem, lesz ez még sokkal jobb is.

AZ USA-ban pénzügyeket tanulok a Chicago melletti  Notre Dame egyetemen. Kint szabadtéren április közepén kezdtünk el versenyezni. A Big East-re, a Konferencia bajnokságra készültem fel, ez az egyetem legfontosabb versenye. Sikerült futnom 10,66-0t és 21,50-et, amivel mind a két versenyszámban negyedik lettem. Másfél hete érkeztem haza, azóta újult erővel edzek. Az idei szezonban bízom abban, hogy megközelítem – esetleg  megjavítom - az egyéni csúcsaimat Juhász Fanni és Baji Balázs(10,41 – 20,98). Nemzetközileg ? A következő versenyem remélem az EK lesz és szeretnék kijutni az u23EB-re valamint az Universiade-ra.” – adott rövid áttekintést magáról az itthoni formajavulásban bízó tehetséges fiatal atléta.

Jó versenyt vívtak a női 100 méter indulói  ( Rózsa Zs./11,86-Pál E./11,92-Komiszár Kr./11,99), jól futott 100 gáton Juhász Fanni (13,76), és szoros verseny volt a női 400 gát (Zircher K./61,76-Farsang E./61,82). Zsigovics Natália a 200 és 400 első helyét gyűjtötte be (24,88-55,22). Baji Balázs kétszer is a dobogón állt (110 gát:1./14,08 és 200 m: 2./21,64). A húsz éves Godaish Martin Péter 48,09-et futott 400 síkon, Agócs Zsolt 52,70-et gáton.

Az ügyességiek között Babos Rita 13,26 métert ugrott hármasban; Divos Katalin 63,28-at, Ozorai Jenny 62,08-at dobott kalapáccsal. A férfiaknál ugyanebben a számban az első éves junior Hudi Ákos felnőtt szerrel 67,80 m-es eredménnyel győzött a sérülésből épülő Németh Kristóf előtt (65,08). Mozsdényi Dávid 56,55 méterre repítette a diszkoszt, Ungvári Péter 15,61-et ugrott hármasban. A Fajoyomi testvérek magasugró párbaját szétugrás után Dávid nyerte Viktor előtt (204-202).A legjobb eredményért járó különdíjat Juhász Fanni (Zalaszám-ZAC) és Baji Balázs ( Buda-Cash Békéscsaba) kapta.

Gyermek 06 m - cél

A jól rendezett verseny kedves színfoltja volt a K ia leggyorsabb, ki a legkitartóbb gyermekverseny döntője, ahol nagy sok jó mozgású ügyes gyereket láthatott a szakértő közönség.